Halil Ekşi

1970 Rize-İkizdere doğumlu. İlk ve orta öğretimini İstanbul Üsküdar’da tamamladıktan sonra ve 1987 yılında girdiği Boğaziçi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nden 1992 yılında mezun oldu. 1992-1996 yılları arasında çeşitli orta öğretim kurumlarında öğretmenlik ve psikolojik danışmanlık yaptıktan sonra 1996 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri bölümüne araştırma görevlisi olarak girdi. 1998 yılında yüksek lisansı, 2001 yılında ise doktorayı tamamladı. 2005 yılı sonunda ise Eğitim Psikolojisi alanında doçent ünvanı kazandı. Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalında 2006- 2011 yılları arası doçent 2011 yılından itibaren ise profesör unvanı ile öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Özel çalışma alanı ise psikolojik perspektiften ahlak/moral gelişimi ve eğitimi ile Manevi yönelimli psikoterapi ve psikolojik danışmanlıktır. Başta SSCI, ERIC olmak üzere çok sayıda prestijli indekste yer alan Educational Sciences: Theory & Practice (www.estp.com.tr) dergisinin baş editörlüğünü uzun yıllar yürütmüştür. Psikolojik süreçler bağlamında maneviyat ve maneviyat ile ilgili bütün konular üzerinde yapılan bilimsel araştırma ve çalışmaları yayımlayan hakemli, uluslararası bilimsel bir dergi olan Spiritual Psychology and Counseling (SPC) [http://spiritualpc.net] editörürlüğü sürdürmektedir.

Dizinimizde yazara ait 64 ölçek bulunmaktadır.
Sitemizden en iyi biçimde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaptığınızda çerez kullanımını kabul etmiş oluyorsunuz.    Daha Fazla Bilgi